To już ostatni weekend lutego! Zobacz co będzie się działo w Białymstoku

2024.02.23 08:00
W ten weekend (23-25 lutego) w Białymstoku czeka nas moc różnorodnych imprez! W planach m.in. koncert zespołu Bielizna, spektakl z elementami iluzji "THE TRICK", musical "Pinokio" oraz event terrarystyczny.
To już ostatni weekend lutego! Zobacz co będzie się działo w Białymstoku
Fot: Materiały organizatorów

PIĄTEK, 23 lutego

Bielizna na 40-sto lecie w Białymstoku

W Kawiarni Muzycznej FAMA odbędzie się koncert zespołu Bielizna z okazji 40-lecia. Bielizna to dziś legenda Trójmiejskiej Sceny Alternatywnej. Ich historia sięga połowy lat 80. i ma swoje korzenie w Gdańsku, gdzie wystąpiła po raz pierwszy w 1985 roku w klubie Burdel. Grupę założyli dwaj przyjaciele z Politechniki Gdańskiej - Jarosław Janiszewski i Jarosław Figura. Ich pierwsza radiowa kompozycja "Terrorystyczne bojówki" odniosła sukces, docierając do drugiego miejsca na niezależnej liście przebojów Rozgłośni Harcerskiej Polskiego Radia. Debiutancką płytę - "Taniec lekkich goryli" - wydali w 1988 roku.

Więcej informacji: Legendarny zespół muzyczny z Gdańska wystąpi w Białymstoku z okazji 40-lecia!


Koncert Berlioz | Ravel | Gershwin

W Operze i Filharmonii Podlaskiej odbędzie się koncert na którym wystąpi jeden z najbardziej wszechstronnych polskich muzyków, pianista Paweł Kowalski. Podczas koncertu będzie można usłyszeć kompozycje Berlioza, Ravela i Gershwina. Artyście towarzyszyć będzie orkiestra Opery i Filharmonii Podlaskiej pod batutą Maestro Mirosława Jacka Błaszczyka.

Więcej informacji: Koncert Berlioz | Ravel | Gershwin


"Miłość" - ks. Twardowski

Na deskach Nie Teatru zostanie zaprezentowany program "Miłość", w ramach którego wybrzmią wiersze ks. Jana Twardowskiego. Wystąpi podlaski aktor Adam Woronowicz oraz muzyczny wirtuoz Janusz Strobel. "Miłość" to uniwersalna opowieść o człowieku, który poszukuje sensu życia i buduje swój system wartości. To szczere spotkanie, na którym dzięki poezji będzie można spotkać się ze sobą i swoją wrażliwością.

Więcej informacji: "Miłość" w Nie Teatrze. Wystąpi podlaski aktor i wirtuoz muzyczny


Koncert Symfoniczny w ramach Międzynarodowego Dnia Walki z Rakiem i Światowego Dnia Chorego

W Sali Koncertowej ZSM odbędzie się Koncert Symfoniczny, zorganizowany w ramach Międzynarodowego Dnia Walki z Rakiem i Światowego Dnia Chorego. Na scenie wystąpi Amelia Kowalewska, Mariusz Mocarski i Orkiestra Symfoniczna UMFC Filii w Białymstoku. Współorganizatorem Koncertu jest Białostockie Centrum Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie w Białymstoku.

Więcej informacji: Zagrają dla bohaterek i bohaterów Białostockiego Centrum Onkologii. Wstęp wolny!


Wystawa prac malarskich Krystyny Kunickiej

W siedzibie Stowarzyszenia KLANZA w Białymstoku odbędzie się wernisaż wystawy prac malarskich Krystyny Kunickiej. Krystyna Kunicka to artystka o bogatym dorobku i fascynującej drodze artystycznej. Swoje pasje i umiejętności rozwijała przez lata. W jej twórczości można dostrzec głęboką refleksję nad naturą i krajobrazem. Prace Kunickiej wywodzą się głównie z realistycznego pejzażu, gdzie artystka analizuje przemiany i zmienności zachodzące w przyrodzie.

Więcej informacji: Wystawa prac malarskich Krystyny Kunickiej


SOBOTA, 24 lutego

Spektakl z elementami iluzji: "THE TRICK Rotowski&Słomka"

W Nie Teatrze zostanie zaprezentowany spektakl z elementami iluzji, czyli "THE TRICK Rotowski&Słomka". "The Trick" to forma teatralna, będąca połączeniem spektaklu, pokazu iluzji, stand-upu, tańca, ruchu, sztuk cyrkowych i muzyki. Dwóch artystów wyjawia podstawowe zasady iluzji, stosowane przez iluzjonistów od wieków. Na scenie wystąpi Wojciech Rotowski i Roman Słomka.

Więcej informacji: Jak oszukują nas politycy, media i przywódcy religijni?


Koncert Alter Maanam

W 6-ścianie odbędzie się koncert Alter Maanam. To największe przeboje zespołu MAANAM w niecodziennych, świeżych, często zaskakujących aranżacjach. Julita Zielińska z zespołem prezentują znane od lat utwory we własnej interpretacji, przepuszczone przez pryzmat wielu gatunków. To rockowe granie przeplatane jazzem, soulem, alternatywą, R’n’B.

Więcej informacji: Alter Maanam w 6-ścianie


Spotkanie "Nieprzezroczyste. Historie chłopskiej fotografii"

W Centrum im. Ludwika Zamenhofa odbędzie się spotkanie spotkanie z autorką Agnieszką Pajączkowską, "Nieprzezroczyste. Historie chłopskiej fotografii". Agnieszka Pajączkowska opisuje wybrane chłopskie zdjęcia, a swoje spostrzeżenia uzupełnia o rozmowy, zapisy historii mówionej, dokumenty, mikroreportaże, rozważania teoretyczne, cytaty z esejów o fotografii i nowe refleksje dotyczące historii ludowej.

Więcej informacji: Spotkanie "Nieprzezroczyste. Historie chłopskiej fotografii"


Prezentacja słuchowiska Maliny Prześlugi "Pan Lampa"

W Teatrze Szkolnym im. Jana Wilkowskiego odbędzie się prezentacja słuchowiska Maliny Prześlugi "Pan Lampa". To opowieść o ekscentrycznym staruszku o imieniu Pan Lampa, którego głowa świeci jasnym światłem, stąd też jego nietypowe imię. Razem z wierną towarzyszką, futrzastą Piesią, zamieszkuje tajemnicze Domczysko, które jest otwarte dla wszystkich gości. Malina Prześluga subtelnie wprowadza najmłodszych czytelników w trudny temat śmierci i odchodzenia.

Więcej informacji: Prezentacja słuchowiska Maliny Prześlugi "Pan Lampa"


NIEDZIELA, 25 lutego

MAGDA UMER - Bezsenna noc

W Nie Teatrze wystąpi Magda Umer, czyli mistrzyni interpretacji piosenki literackiej. Perfekcyjne łączenie muzyki ze słowem sprawiło, że w latach 70-tych ubiegłego stulecia śpiewane przez nią piosenki stały się przebojami. Na jej płycie "Bezsenna noc" znalazły się piosenki do tekstów wybitnych poetów, w tym m.in. Juliana Tuwima, Wojciecha Młynarskiego i Agnieszki Osieckiej, natomiast wśród tytułów m.in. "Już nie zapomnisz mnie", "Jak to dziewczyna" i "Szeptem".

Więcej informacji: Do Białegostoku zawita znana pieśniarka


Spektakl familijny: Musical "Pinokio" | Białostocka Akademia Musicalowa

W Nie Teatrze odbędzie się prezentacja spektaklu familijnego "Pinokio". To pouczająca historia, którą dzieciom opowiedzą dzieci, czyli najmłodsi słuchacze Białostockiej Akademii Musicalowej. Historia o Pinokiu niesie ponadczasowe przesłanie. Nowej inscenizacji będą towarzyszyć przepiękne piosenki autorstwa kompozytora Marcina Nagnajewicza. 26 i 27 lutego zaproszone na spektakl są grupy zorganizowane.

Więcej informacji: Opowieść o drewnianym chłopcu opowiedziana dla dzieci... przez dzieci!


Event terrarystyczny w Białymstoku

Na Stadionie Miejskim w Białymstoku odbędzie się event terrarystyczny. Na wydarzeniu pojawi się największa liczba hodowców z Polski i Europy. Będzie nie tylko terrarystyka, ale również botanika i akwarystyka. Łącznie będą setki gatunków zwierząt w jednym miejscu, m.in. gady, pajęczaki, owady, płazy, ryby i wiele więcej. Będzie można również zakupić specjalistyczny sprzęt i akcesoria.

Więcej informacji: Takiego wydarzenia w Białymstoku nie było od lat! To już w ten weekend


Tomasz Karolak Stand Up - Terapia 2: Daj mi matkę, daj mi ojca!

W 6-scianie odbędzie się Tomasz Karolak Stand Up - "Terapia 2: Daj mi matkę, daj mi ojca" czyli kontynuacja terapii 50 i co? - dlaczego zostałem aktorem. To specjalny program premierowy, rockowo gadany stand up muzyczny.

Więcej informacji: Tomasz Karolak - Rockowo-gadany stand up muzyczny cz. 2

Daria Lickiewicz
24@bialystokonline.pl

1008 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39