Padło sześć goli. Przy Słonecznej Polska zmierzyła się z Anglią

2024.03.22 20:13
W Białymstoku rozegrany został mecz Polska U-20 - Anglia U-20 odbywający się w ramach Turnieju Ośmiu Narodów. Starcie wygrali goście, którzy zaaplikowali Biało-Czerwonym aż pięć goli. Gospodarze odpowiedzieli jedynie trafieniem Jana Żuberka.
Fot: Stadion Miejski w Białymstoku

Nie tak dawno na stadion miejski w Białymstoku kilkukrotnie zawitała reprezentacja Polski U-21, a w piątek (22.03) piłkarscy fani z naszego regionu mieli okazję zobaczyć przy Słonecznej narodową drużynę do lat 20. Ta zmierzyła się z rówieśnikami z Anglii w ramach Turnieju Ośmiu Narodów.

Kibice, mimo nieszczególnie korzystnych warunków atmosferycznych, dosyć licznie zjawili się na białostockim stadionie, by podziwiać w akcji zespół prowadzony przez Miłosza Stępińskiego, ale ten w starciu z Anglikami nie wypadł zbyt okazale. Wprawdzie przez blisko 40 minut na tablicy wyników widniał bezbramkowy remis, lecz potem goście, którzy mieli w swym składzie piłkarzy m.in. Newcastle czy Manchesteru City i już wcześniej dyktowali warunki gry, jeszcze mocniej podkręcili tempo i worek z golami się rozwiązał.

W pierwszej połowie do siatki trafił Tim Iroegbunam, a po przerwie hat-trickiem popisał się Dane Scarlett. W 80. minucie Biało-Czerwoni w końcu odpowiedzieli, bo na listę strzelców wpisał się Jan Żuberek, czyli syn Dzidosława Żuberka (byłego Jagiellończyka) i wychowanek Akademii Piłkarskiej Talent Białystok, który najlepiej odnalazł się w podbramkowym zamieszaniu, jednak ostatnie słowo i tak należało do przyjezdnych. W ostatnich fragmentach rywalizacji gola zdobył jeszcze Ben Nelson, w efekcie czego Anglia wygrała przy Słonecznej aż 5:1. Warto odnotować, że w spotkaniu tym wystąpił Jakub Lewicki. Zawodnik Jagiellonii pojawił się na boisku w 59. minucie, zmieniając Kacpra Karaska.

W tej chwili w tabeli uwzględniającej Turniej Ośmiu Narodów Polska zajmuje 4. miejsce. Prowadzi reprezentacja Włoch przed Niemcami i Portugalią.

Polska U-20 - Anglia U-20 1:5 (0:1)
Bramki: Jan Żuberek 80 - Tim Iroegbunam 39, Dane Scarlett 47, 54, 71k, Ben Nelson 87

Polska U-20: Oliwier Zych - Michael Kostka (46' Marcel Krajewski), Przemysław Misiak (72' Filip Koperski), Bartłomiej Smolarczyk, Kasjan Lipkowski, Bartosz Biedrzycki (59' Dawid Drachal) - Kacper Karasek (59' Jakub Lewicki), Antoni Kozubal (58' Jan Żuberek), Tomasz Neugebauer (59' Adrian Bukowski), Fryderyk Gerbowski (46' Jordan Majchrzak) - Aleksander Buksa

Anglia U-20: James Beadle (78' Tommy Simkin) - Jadel Katongo, Ronnie Edwards (72' Ben Nelson), Nelson Abbey, Lewis Hall (78' Luke Chambers) - Tom Fellows (72' Martial Godo), Adam Wharton (56' Bobby Clark), Tim Iroegbunam (78' Alfie Devine), Lewis Miley (72' Oliver Arblaster), Micah Hamilton (78' Kaide Gordon) - Dane Scarlett (72' Divin Mubama)