Czeka nas naprawdę emocjonujący weekend w Białymstoku! Zobacz co się będzie działo

2024.03.08 07:17
Ten weekend (8-10 marca) w Białymstoku można rozpocząć imprezami w iście kobiecym stylu, ponieważ białostockie instytucje kultury zapraszają do wzięcia udziału w wydarzeniach z okazji Dnia Kobiet. Oprócz tego, w planach są również koncerty i spektakle. Czeka nas również otwarcie Muzeum Fotografii Wiktora Wołkowa.
Czeka nas naprawdę emocjonujący weekend w Białymstoku! Zobacz co się będzie działo
Fot: Materiały organizatorów

PIĄTEK, 8 marca

70-lecie urodzin i 40-lecie pracy artystycznej Zbigniewa Gracy

Na scenie Opery i Filharmonii Podlaskiej odbędzie się koncert z okazji 70-lecia urodzin i 40-lecia pracy artystycznej Zbigniewa Gracy. Maestro poprowadzi Orkiestrę Opery i Filharmonii Podlaskiej. Na scenie wystąpi również flecistka Kinga Pancerz. W programie: G. Rossini – Uwertura do opery "Włoszka" w Algierze, C.P.E. Bach – Koncert fletowy d-moll i R. Schumann – I Symfonia B-dur op. 38 Wiosenna.

Więcej informacji: Wybitny dyrygent poprowadzi tego wieczoru Orkiestrę OiFP. Co w programie?


Wydarzenia z okazji Dnia Kobiet można zobaczyć TUTAJ.


SOBOTA, 9 marca

Koncert Late Clock, Kreha

W Klubie Fama odbędzie się koncert zespołów Late Clock i Kreha. Late Clock to zespół z Warszawy, w których muzyce można usłyszeć ślady polskiego rocka lat 90. oraz inspiracje Wielką Czwórką z Seattle. Kreha to z kolei lokalny, białostocki zespół, który powstał w 2016 roku. W kwietniu 2017 roku zagrali swój pierwszy koncert w białostockim klubie Gwint.

Więcej informacji: Na białostockiej scenie wybrzmi czysty rock!


Armia na 40-sto lecie, zagra pierwszą płytę!

W Klubie Studenckim Gwint odbędzie się koncert zespołu Armia. Kapela zagra kultową, pierwszą płytę, która jednocześnie jest jednym z najważniejszych, polskich albumów punk rockowych.

Więcej informacji: To już 40 lat istnienia! W Białymstoku wystąpi Armia


Najpiękniejsze piosenki z polskich filmów i seriali

Na scenie Nie Teatru odbędzie się koncert "Najpiękniejsze piosenki z polskich filmów i seriali", w wykonaniu zespołu Piramidy. Będzie można usłyszeć najbardziej znane i lubiane ballady, melodie i piosenki z filmów i seriali. W programie wieczoru nie zabraknie utworów z sienkiewiczowskiej trylogii, ale również niespodzianek oraz anegdot, które przeniosą uczestników w świat polskiego filmu. Zespół Piramidy tworzą Piotr Kajetan Matczuk i Artur Chyb.

Więcej informacji: Muzyka z uwielbianych filmów i seriali na białostockiej scenie! Co będzie można usłyszeć?


MET LIVE IN HD: Giuseppe Verdi, Moc przeznaczenia

W Operze i Filharmonii Podlaskiej odbędzie się kolejny pokaz MET LIVE IN HD. Zaprezentowana zostanie "Moc przeznaczenia" autorstwa Giuseppe Verdi. Reżyserem sztuki jest Mariusz Treliński, który przedstawia zupełnie nową, pierwszą od prawie 30 lat, inscenizację "Mocy przeznaczenia" Verdiego w nowojorskiej The Metropolitan Opera, przenosząc jednocześnie akcję opery do czasów współczesnych.

Więcej informacji: MET LIVE IN HD: Giuseppe Verdi, Moc przeznaczenia


Premiera: spektakl "Szwagierki"

W Auli Wydziału Nauk o Edukacji Uniwersytetu w Białymstoku odbędzie się premiera spektaklu "Szwagierki" Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku. Sztuka ukazuje historię czternastu kobiet, zamkniętych w jednej kuchni. To zagonione gospodynie domowe, sfrustrowane żony, zbuntowane córki, zagubione matki, zawistne sąsiadki, przyjaciółki i "przyjaciółki". Razem zamknięte są w klaustrofobicznej przestrzeni codzienności symbolicznej kuchni.

Więcej informacji: Spektakl dla kobiet z kobietami. Nadchodzi premiera "Szwagierek"


NIEDZIELA, 10 marca


Jan Kondrak śpiewa Stachurę

W Nie Teatrze wystąpi Jan Kondrak, czyli jeden z najwyrazistszych głosów polskiego nurtu bardowskiego. Związany jest z grupą artystyczną Lubelska Federacja Bardów. Na przełomie lat 70-tych i 80-tych XX wieku stworzył muzyczną wizję twórczości Edwarda Stachury. Na koncercie obok kultowych utworów będzie można usłyszeć także piosenki, które pierwotnie wydane były na kasetach Madame I i Madame II.

Więcej informacji: Jak spędzić Dzień Mężczyzn w Białymstoku? Mamy muzyczną propozycję!


"Napoleon" i spotkanie z prof. Dariuszem Nawrotem

W Kinie Forum odbędzie się pokaz filmu "Napoleon" i spotkanie z prof. Dariuszem Nawrotem. Prof. Dariusz Nawrot to naukowiec z Uniwersytetu Śląskiego, znawca epoki napoleońskiej oraz autor książek o Napoleonie Bonaparte i jego epoce.

Więcej informacji: "Napoleon" i spotkanie z prof. Dariuszem Nawrotem


Muzyka Łączy: BajkoBach

W Nie Teatrze odbędzie się muzyczna przygoda dla całej rodziny, czyli BajkoBach. Zespół artystyczny tworzą Eva Piłat i Anna Martyniuk-Tofiluk. Gościnnie w koncercie zagra klarnecista Krzysztof Galbarczyk. Tym razem zaprezentowana zostanie bajkowa opowieść o Janku, który ponad wszystko kochał muzykę i grę na fujarce. Interaktywny koncert pełen muzyki tym razem będzie autorstwa Jana Sebastiana Bacha w aranżacjach artystów grupy Muzyka Łączy.

Więcej informacji: Muzyka Łączy: BajkoBach


Wielkie otwarcie Muzeum Fotografii Wiktora Wołkowa w Turośni Kościelnej

W Turośni Kościelnej zostanie otwarte Muzeum Fotografii Wiktora Wołkowa, czyli dziewiąty oddział Muzeum Podlaskiego w Białymstoku. Siedzibą nowego muzeum jest murowany pawilon w Turośni Kościelnej, zwany dworem myśliwskim, który został wzniesiony w drugiej połowie XVIII wieku. Twórczość Wiktora Wołkowa to olbrzymi zbiór fotografii wykonanych na przestrzeni lat.

Więcej informacji: Muzeum Podlaskie otwiera nowy oddział. Zostanie poświęcony wybitnemu artyście


Wystawa "Tkaniny dekoracyjne ozdobą domu"

W chałupie Czyż na terenie Podlaskiego Muzeum Kultury Ludowej odbędzie się wernisaż wystawy "Tkaniny dekoracyjne ozdobą domu", której autorką jest Katarzyna Ancipiuk, dyrektor Podlaskiego Muzeum Kultury Ludowej. Na miejscu będzie zobaczyć kilkadziesiąt serwetek i obrusów ze zbiorów muzeum i kolekcji prywatnej.

Więcej informacji: Wystawa "Tkaniny dekoracyjne ozdobą domu"

Daria Lickiewicz
24@bialystokonline.pl

1441 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39