POLECAMY
W Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Białymstoku wykryto groźną dla zdrowia bakterię legionelli. To już drugi taki przypadek w przeciągu kilku tygodni.
Groźną dla zdrowia bakterię znaleziono w próbkach wody z łazienek Kliniki Onkologii i Hematologii Dziecięcej. W związku z tym mali pacjenci nie mogą korzystać z gorącej wody podczas kąpieli. To w niej znajduje się bakteria, która może u człowieka doprowadzić nawet do ciężkiego zapalenia płuc. W najbliższych dniach cała sieć wodociągowa szpitala zostanie przepłukana wodą w temperaturze powyżej 50°C. Właśnie wysoka temperatura wody pozwala zapobiec rozmnażaniu się bakterii. Przypomnijmy, że zaledwie miesiąc temu Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Białymstoku zmagał się z identycznym problemem. Tutaj zakończyło się już płukanie rur. Szpital czeka obecnie na wyniki badań.
Łukasz Wiśniewski
lukasz.w@bialystokonline.pl
Aktualności 2026.06.25 19:49
Kultura i Rozrywka 2026.06.25 18:00
Kultura i Rozrywka 2026.06.25 15:00
Sport 2026.06.25 14:30
Sport 2026.06.25 14:00
Kultura i Rozrywka 2026.06.25 13:54
Zdrowie 2026.06.25 13:00
Masz ciekawy temat?
Wiesz, że zdarzyło się coś interesującego w Białymstoku lub okolicy? Chcesz abyśmy o czymś napisali?
Napisz do nas
Więcej informacji