Jagiellończycy wrócili do rywalizacji. Na początek porażka

2024.01.07 16:35
Futsaliści Jagiellonii Białystok rozpoczęli drugą część sezonu, w której to powalczą o pozostanie na najwyższym szczeblu w Polsce. Po domowym starciu z Eurobusem Przemyśl utrzymanie w Fogo Futsal Ekstraklasie nie jest jednak bliżej.
Fot: Adrianna Zawadzka

Na inaugurację sezonu Jagiellonia przegrała z Eurobusem Przemyśl 1:3, dlatego w niedzielę (7.01) zawodnicy białostockiego klubu byli żądni rewanżu. Ponieważ beniaminek po triumfie nad Jagą wcale nie prezentował się wyśmienicie i uwikłał się w walkę o utrzymanie, szansa na odegranie się była spora, zwłaszcza że tym razem Żółto-Czerwoni posiadali atut własnej hali.

Początek meczu nie obfitował w gole. Świadkami pierwszego trafienia byliśmy bowiem dopiero w 12. minucie, kiedy to skutecznym strzałem popisał się Bruninho. Jagiellończycy szybko zabrali się jednak do odrabiania strat i jeszcze przed przerwą udało im się doprowadzić do remisu. Wynik spotkania na 1:1 zmienił Jakub Kozłowski, który dobił uderzenie Grzegorza Makala w słupek.

Niestety w drugiej połowie gospodarze nie poszli za ciosem, a na dodatek szybko wykorzystali limit przewinień. To poskutkowało aż czterema przedłużonymi rzutami karnymi dla gości. Z tej puli zawodnicy Eurobusu wykorzystali dwa, a ponieważ dwukrotnie gracze beniaminka zdobyli też bramki z akcji, białostoczanie nie zdołali w niedzielne popołudnie zgarnąć jakichkolwiek punktów. Ostatecznie rozgrywany w hali Mechaniaka mecz zakończył się wynikiem 2:6, gdyż w 32. minucie gola samobójczego zdobył Bruninho, po czym w samej końcówce pechowe zagranie, pakując futbolówkę do własnej bramki, zaliczył jeszcze Grzegorz Haraburda.

W następnej kolejce Jagiellonia zmierzy się na wyjeździe z We-Metem Kamienicą Królewska. Ponieważ drugi z beniaminków również znajduje się blisko strefy spadkowej, ponownie będziemy świadkami starcia za tzw. sześć punktów.

16. SFF KS Sośnica Gliwice 15 3 0 3 12 19:63

Jagiellonia Białystok - Eurobus Przemyśl 2:6 (1:1)
Bramki: Jakub Kozłowski 19, Bruninho 32 sam. - Bruninho 12, Sebastian Pawlak 23, Jonatan Machado 31, 33k, 35k, Grzegorz Haraburda 40 sam.