Weekend w Białymstoku nie musi być nudny. Sprawdź nasz przegląd wydarzeń. Będzie gorąco!

2024.03.22 06:31
W weekend (22-24 marca) w Białymstoku każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Nowy spektakl, interesujący seans filmowy, unikalne doświadczenie muzyczne, a może chęć odkrycia nowych smaków? To wszystko w naszym mieście!
Weekend w Białymstoku nie musi być nudny. Sprawdź nasz przegląd wydarzeń. Będzie gorąco!
Fot: Materiały organizatorów

PIĄTEK, 22 marca

Wernisaż wystawy "Leon Wyczółkowski - Wieczny zachwyt"

W białostockim Ratuszu odbędzie się wernisaż wystawy Leona Wyczółkowskiego "Wieczny zachwyt". Ekspozycja prezentuje malarstwo, grafiki oraz rysunki artysty z bogatej kolekcji Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy i stanowi pierwszy tak obszerny pokaz prac artysty w regionie. Celem wystawy jest przybliżenie widzom różnorodności twórczości Wyczółkowskiego. Będzie można zobaczyć m.in. obrazy olejne, akwarele, gwasze, litografie, akwaforty, akwatinty i rysunki jego autorstwa.

Więcej informacji: Wystawa "Leon Wyczółkowski - Wieczny zachwyt"


Premiera: "Winda"

W Nie Teatrze zostanie zaprezentowany spektakl "Winda". Akcja toczy się w zatrzymanej między piętrami windzie, gdzie dwie zupełnie obce sobie osoby zaczynają ze sobą rozmawiać. To miejsce staje się areną narodzin nieoczekiwanej znajomości, która stopniowo się rozwija, przekraczając granice banalnego small talku. W trakcie snucia wizji wyimaginowanego związku, bohaterowie mają okazję zbliżyć się do siebie na niezwykle intymnym poziomie. W rolach głównych występują: Antoni Jackowski i Gabriela Grześ.

Więcej informacji: Sytuacja jak w filmie. On i ona zamknięci w zaciętej windzie. Co z tego wyniknie?


Koncert Dvořák, Stabat Mater

W Operze i Filharmonii Podlaskiej odbędzie się koncert, na którym zabrzmi Stabat Mater Antonina Dvořáka. Jest to jedno z najwybitniejszych dzieł wokalno-instrumentalnych późnego romantyzmu. Skomponowane zostało do tekstu w języku łacińskim, średniowiecznej sekwencji Stabat Mater dolorosa, opowiadającej o bolesnym doświadczeniu Matki Boskiej stojącej pod krzyżem, przy którym umiera jej syn, Jezus. Muzyka ta przenika słuchaczy głębokim bólem i rozpaczą, równocześnie jednak niosąc w sobie nadzieję związaną ze zmartwychwstaniem.

Więcej informacji: Dvořák, Stabat Mater


Pokaz filmu "Ten rodzaj nadziei"

W Muzeum i Ośrodku Kultury Białoruskiej w Hajnówce odbędzie się pokaz filmu "Ten rodzaj nadziei", które zostanie połączone ze spotkaniem z bohaterem filmu Andrejem Sannikau i współtwórcą filmu Ireneuszem Prokopiukiem. Produkcja przedstawia historię Andreja Sannikau, który w latach 90. doprowadził do wycofania broni jądrowej z Białorusi. Po przejęciu władzy przez Łukaszenkę, Sannikau opuścił struktury rządowe, aby walczyć o demokratyczną Białoruś. Obecnie, jako bezpaństwowy dyplomata, kontynuuje wysiłki na rzecz zainteresowania zachodnich polityków sytuacją w swojej ojczyźnie. W sobotę (23 marca) pokaz filmu i spotkanie z Andrejem Sannikau odbędzie się w białostockim Kinie Forum.

Więcej informacji:
Pokaz filmu "Ten rodzaj nadziei" w Hajnówce
Pokaz filmu "Ten rodzaj nadziei" w Białymstoku


SOBOTA, 23 marca

Premiery Muzyczne: Swiernalis

W Klubie Fama, w ramach Premier Muzycznych wystąpi Swiernalis. To wokalista, producent, autor tekstów, muzyk i kompozytor, który od 2016 roku związany jest z wytwórnią Kayax, gdzie debiutował albumem "Drauma". Jego twórczość oscyluje na pograniczu alternatywnego popu i elektronicznego rocka, jednak często eksploruje również inne gatunki, takie jak rap czy muzyka dance. Oprócz kariery solowej, Swiernalis angażuje się także jako producent muzyczny, wspierając innych artystów w odnalezieniu własnego brzmienia.

Więcej informacji: Mieszanina alternatywnego popu i elektronicznego rocka, a do tego wybitne teksty


Spektakl muzyczny "Trzecia godzina gratis"

W Nie Teatrze zostanie zaprezentowany spektakl muzyczny "Trzecia godzina gratis". Akcja tej sztuki rozgrywa się w Warszawie, gdzie główny bohater, Chudy Pies, eksploruje różne zakamarki miasta, napotykając bohaterów, którzy gubią się i odnajdują w nocnym anturażu. W roli głównej zobaczymy Wojana Trockiego.

Więcej informacji: "Trzecia godzina gratis" w Nie Teatrze. Spektakl z mużyką na żywo


Jarmark Wielkanocny

Na Rynku Kościuszki rozpocznie się Jarmark Wielkanocny. Na stoiskach będzie można kupić produkty regionalne. Będą to m.in. palmy wielkanocne, stroiki świąteczne, kosmetyki, ręcznie robione mydła zapachowe, ceramika, wyroby garncarskie, obrazy, akwarele, wydmuszki, upominki ze szkła, lalkarstwo, biżuteria ręcznie robiona, produkty pszczele (wiele gatunków miodów, pyłek kwiatowy, propolis), pieczywo na naturalnym zakwasie, sery zagrodowe z mleka krowiego i koziego, ser koryciński swojski, sękacze, mrowiska, ciasta i wiele innych. Wydarzenie potrwa przez tydzień.

Więcej informacji: Jarmark Wielkanocny


Jarmark u Babci

Przy muralu "Wyślij pocztówkę dla Babci... i Dziadka", tuż przy Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego odbędzie się Jarmark u Babci. Na miejscu dostępne będą świeże produkty prosto od regionalnych producentów i kół gospodyń wiejskich, czyli różnego rodzaju sery, oleje, przetwory owocowe i warzywne, ciasta, miody i zioła. Dostępna będzie również specjalna przestrzeń z atrakcjami dla dzieci. Jarmark u Babci potrwa do niedzieli (24 marca).

Więcej informacji: Jarmark u Babci


Festiwal Piwa, Wina i Trunków Rzemieślniczych

Na Stadionie Miejskim odbędzie się Festiwal Piwa, Wina i Trunków Rzemieślniczych, skierowany do prawdziwych koneserów napojów alkoholowych, pragnących posmakować różnorodnych gatunków rzemieślniczych trunków. Chmiel, winogrona, miód i wiele innych będą głównymi tematami podczas tych dni. Podczas festiwalu będzie można odwiedzić stoiska z rzemieślniczymi piwami, winami z różnych regionów świata, miodami pitnymi oraz nalewkami. Wydarzenie będzie trwało również w niedzielę (24 marca).

Więcej informacji: Czeka nas wielka uczta! Aż dwa festiwale gastronomiczne w jednym miejscu


Festiwal Azjatycki w Białymstoku

Na Stadionie Miejskim odbędzie się Festiwal Azjatycki w Białymstoku, gdzie w jednym miejscu połączą się liczne kultury oraz kuchnie prosto z Azji. Goście będą mieli okazję delektować się azjatyckimi smakami, odkrywać nowe doznania kulinarne oraz czerpać inspiracje, które zainspirują ich do eksperymentowania w swoich własnych kuchniach. Będzie można spróbować m.in. japońskie takoyaki, chińskie pierożki dim sum, pad thai z krewetkami, gruzińskie chaczapuri, wietnamskie pierożki ha cao i wiele innych. Wydarzenie będzie trwało również w niedzielę (24 marca).

Więcej informacji: Czeka nas wielka uczta! Aż dwa festiwale gastronomiczne w jednym miejscu


Musical "Jesus Christ Superstar"

W Operze i Filharmonii Podlaskiej będzie można po raz ostatni w tym sezonie artystycznym obejrzeć musical "Jesus Christ Superstar". To opowieść o ostatnich dniach życia Jezusa, wypowiedziana językiem musicalu.

Więcej informacji: Musical "Jesus Christ Superstar"


NIEDZIELA, 24 marca

Koncert "Młynarski - Kocham cię życie"

W Nie Teatrze odbędzie się konkurs "Młynarski - Kocham cię życie". Wydarzenie odbywa się z okazji urodzin Wojciecha Młynarskiego, które odbędą się 26 marca. Podczas koncertu będzie można usłyszeć jego największe przeboje jak m.in "Kocham Cię życie", "Nie ma jak u Mamy", "Po co Babcię denerwować" i "Jesteśmy na wczasach". Na scenie wystąpi Katarzyna Żak, znana aktorka teatralna, serialowa, filmowa i teatru telewizji.

Więcej informacji: Słynna Solejukowa wystąpi w Białymstoku! W rocznicę urodzin znanego artysty


Koncert Michała Łangowskiego

W Motopubie odbędzie się koncert Michała Łangowskiego. Od osiemnastu lat pełni on rolę lidera, wokalisty, gitarzysty oraz głównego autora piosenek w zespole "Cisza Jak Ta". Łącznie stworzył ponad 120 utworów, które znalazły się na 18 albumach grupy Cisza Jak Ta, 6 solowych płytach oraz płycie nagranej we współpracy z Martinem Kacem. Michał Łangowski jest także zaangażowany w liczne projekty muzyczne oraz jest inicjatorem i prowadzącym programu "Śpiewogrania Online".

Więcej informacji: Michał Łangowski - koncert


Koncert Nikola Wądołowska x Groove Matters

W Klubie Fama odbędzie się koncert Nikola Wądołowska x Groove Matters. Nikola Wądołowska to młoda artystka z Podlasia, która zyskała rozgłos dzięki udziałowi w programie The Voice Kids. Obecnie, mając 16 lat, oprócz licznych sukcesów na koncie, Nikola Wądołowska jest częścią projektu Nikola Wądołowska x Groove Matters. Inicjatywa ta narodziła się z pomysłu pianisty Żeni Karpiewicza, który połączył w nim instrumentalistów, którzy doskonale czują muzykę soul, gospel i r’n’b.

Więcej informacji: Można ją znać z The Voice Kids. Podlaska artystka wystąpi w Białymstoku

Daria Lickiewicz
24@bialystokonline.pl

1023 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39