Udany weekend białostockich drużyn. Oby takich kolejek było jak najwięcej

2023.10.01 09:39
I-ligowe zespoły BAS-u Białystok dopisały do swego konta po 3 punkty. Panowie pokonali Chrobrego Głogów, a panie rozprawiły się z SMS-em PZPS Szczyrk.
Fot: Wioleta Choińska

REA BAS Białystok odniósł w sobotę (30.09) drugie zwycięstwo w sezonie. Podopieczni Krzysztofa Andrzejewskiego świetnie rozpoczęli wyjazdowe starcie z Chrobrym Głogów i w inauguracyjnym secie pewnie wygrali do 18, po czym ekipa ze stolicy Podlasia kontynuowała dobrą grę, co - po zwycięstwie 25:21 - poskutkowało prowadzeniem 2:0.

W kolejnej partii gospodarze byli już jednak dla BAS-u bardziej wymagającym rywalem. Ta część meczu okazała się niezwykle zacięta, o czym świadczy wynik 31:29. Niestety w secie numer 3 nieco więcej zimnej krwi zachowali siatkarze Chrobrego, dlatego spotkanie trwało nadal. Na szczęście białostoczanie szybko wrócili do tego, co prezentowali na początku i po triumfie 25:20 REA BAS zwyciężył w całym pojedynku 3:1. Najlepszym graczem meczu wybrany został Jędrzej Goss. Atakujący białostoczan był prawdziwym liderem drużyny, który zdobył aż 24 punkty.

Dobrze na otwarcie sezonu w I lidze kobiet spisały się też siatkarki BAS-u. Choć faworyzowany zespół ze stolicy Podlasia, który spotkanie z SMS-em PZPS Spała rozgrywał we własnej hali, niespodziewanie przegrał pierwszą partię, to jednak zawodniczki trenowane przez Sebastiana Grzegorka po chwili się otrząsnęły, w efekcie czego kolejne sety przebiegały już pod wyraźne dyktando BAS-u. Drużyna z Białegostoku pokonała więc ostatecznie młody zespół ze Spały 3:1 i może ze spokojem przygotowywać się do kolejnego wyzwania, a będzie nim wyjazdowy pojedynek z MKS-em Imielin. W starciu z SMS-em PZPS tytuł MVP zgarnęła środkowa BAS-u - Łucja Kuriata.