Moc weekendowych wydarzeń w Białymstoku. Będzie się działo i to nie mało!

2024.04.12 08:42
W ten weekend (12-14 kwietnia) w Białymstoku czeka nas prawdziwa moc atrakcji. Każdy znajdzie coś dla siebie - miłośnik dobrej kuchni, koneser sztuki teatralnej, czy też wielbiciele różnorodnej muzyki.
Moc weekendowych wydarzeń w Białymstoku. Będzie się działo i to nie mało!
Fot: Materiały organizatorów

PIĄTEK, 12 kwietnia

Recital Janusz Radek

W Nie Teatrze odbędzie się recital Janusza Radka. To król liryki i mistrz charakterystycznych interpretacji, który już od 30 lat występuje na scenie. W swojej karierze współpracował z takimi twórcami jak: Zbigniew Preisner, Leszek Możdżer, Stanisław Syrewicz, Piotr Zander, Piotr Rubik, Mateusz Pospieszalski, Leszek Biolik czy też Robert Kasprzycki. Janusz Radek został również wielokrotnie nagradzany za swoje osiągnięcia muzyczne. Wydał również 9 płyt, z czego 3 pokryły się złotem.

Więcej informacji: Recital Janusz Radek

Punky Reggae Live w Białymstoku

W studenckim klubie Gwint odbędzie się jubileuszowy koncert Punky Reggae Live, z okazji 20 lat istnienia. Na scenie wystąpią 4 zespoły, a konkretnie: gospodarz i pomysłodawca trasy, legenda polskiego punkrocka Farben Lehre, polska grupa punkrockowa The Bill, zespół, który już od 30 lat wzbogaca polską scenę muzyczną, czyli Leniwiec, a także rockowo-reggaeowa grupa Raggabarabanda.

Więcej informacji: Cztery legendarne zespoły wystąpią na białostockiej scenie! To trasa jubileuszowa

Mistrzowskie Interpretacje

W Operze i Filharmonii Podlaskiej odbędzie się koncert Mistrzowskie Interpretacje. Tego wieczoru na scenie wybrzmią dwa arcydzieła muzyczne z okresu romantyzmu. Będzie można usłyszeć I Koncert skrzypcowy g-moll op. 26 Maxa Brucha oraz I Symfonia D-dur "Tytan" Gustava Mahlera. Orkiestrą Opery i Filharmonii Podlaskiej będzie dyrygował Maestro Mirosław Jacek Błaszczyk, natomiast solową partię w utworze Brucha wykona skrzypek Krzysztof Jakowicz.

Więcej informacji: "Mistrzowskie Interpretacje" na scenie OiFP. To będzie muzyczna uczta

Dzień Azjatycki na Wydziale Historii UwB

Na Wydziale Historii UwB odbędzie się Dzień Azjatycki. W ramach wydarzenia planowane są wykłady tematyczne i liczne atrakcje, jak m.in. planszówki i kącik mangi z Książnicą Podlaską, mierzenie Yukat ze szkołą językową Akari, konwent Moricon, karaoke, warsztaty rysunkowe oraz stoiska z azjatyckim jedzeniem, napojami i gadżetami. Na miejscu będzie można zapoznać się z ofertą dydaktyczną wydziału, w szczególności z kierunkiem Studia Wschodnie I i II stopnia.

Więcej informacji: Dzień Azjatycki na Wydziale Historii UwB

Wernisaż wystawy "Przestrzeń liminalna"

W Galerii Podlaskiego Instytutu Kultury odbędzie się wernisaż wystawy pokonkursowej Internetowego Konkursu Fotograficznego, organizowanego przez PIK. Na wystawie zostaną zaprezentowane wszystkie prace nagrodzone i wyróżnione w konkursie Internetowego Konkursu Fotograficznego w latach 2020-2024. Ekspozycja będzie się składać z 36 fotografii wykonanych przez 26 fotografików.

Więcej informacji: "Przestrzeń liminalna". Rozstrzygnięto konkurs zorganizowany przez PIK

SOBOTA, 13 kwietnia

Spektakl "Zrobie co zechce" Teatru Porywacze Ciał

W Nie Teatrze odbędzie się prezentacja spektaklu "Zrobie co zechce" Teatru Porywacze Ciał. To mieszanka komedii i tragedii na scenie, osadzonej w polskich realiach. Głównymi bohaterami sztuki są Kachna i Maciej, którzy spędzają czas na siedzeniu przy polskiej drodze w tradycyjnych strojach ludowych, sprzedając lokalne produkty. Ze względu na małą ilość klientów, stają się przewodnikami głębszych refleksji nad współczesnym światem.

Więcej informacji: Środek lasu, stolik turystyczny, a przy nim sprzedawcy obserwujący zmieniający się świat

Koncert zespołu Święci

W klubie Halo Food odbędzie się koncert zespołu Święci. To białostocka grupa muzyczna, która wykonuje muzykę z gatunku szeroko rozumianego rocku alternatywnego, łącząc go z elementami punka, rapu oraz reggae. Podczas koncertu będzie można usłyszeć autorskie kompozycje zespołu, pochodzące z ich debiutanckiego albumu, a także premierowo nowe dzieła.

Więcej informacji: Na białostockiej scenie wystąpią Święci. To muzyczna moc!

Festiwal Lokalnego Jedzenia

Na giełdzie Podlaskiego Centrum Rolno-Towarowego odbędzie się Festiwal Lokalnego Jedzenia. Na miejscu będzie Master Truck by Mariusz Kisiel, czyli food truck wicemistrza dziesiątej edycji programu MasterChef. Oprócz tego, będą: PLAN B street food, Krymskie Czebureki, Kurczak z rożna i Bagieta na kółkach.

Więcej informacji: Motoryzacja, targi vintage i gwiazda Masterchefa. To już w ten weekend!

NIEDZIELA, 14 kwietnia

Jazz na BOK-u: Marcin Masecki Trio

W klubie Fama odbędzie się koncert Marcin Masecki Trio w ramach Jazz na BOK-u. Marcin Masecki to artysta, którego twórczość muzyczna sięga daleko na kontynent Ameryki Południowej. Dzieciństwo spędził w małym miasteczku Popayan, położonym u podnóża Andów w Kolumbii. To właśnie tam zetknął się z bogactwem kultury latynoamerykańskiej, która do dziś jest dla niego inspiracją. W ramach koncertu w klubie Fama, Marcin Masecki zaprezentuje publiczności projekt "Boleros y mas". Zabierze uczestników w podróż po bogactwie latynoamerykańskiej muzyki.

Więcej informacji: Z Polski do Ameryki Południowej. To możliwe!

Wojtek Fiedorczuk - Jak uradować świat!

W Nie Teatrze odbędzie się pokaz stand-up "Jak uradować świat!" Wojtka Fiedorczuka. To artysta sceny i mikrofonu, wyrastający z absurdalnej komedii i scenicznego szaleństwa. Podczas występu będzie zabawiał publiczność, poruszając tematy związane z dzisiejszą rozrywką, wykorzystując przykłady z życia. W swoim charakterystycznym stylu poruszy kwestie takie jak pornografia, Bieszczady czy nawet odpowiedzialność za nasz śmiech.

Więcej informacji: Wojtek Fiedorczuk - Jak uradować świat!

Targi Motoryzacyjne oraz Targi Staroci i Rękodzieła

Na giełdzie Podlaskiego Centrum Rolno-Towarowego odbędą się Targi Motoryzacyjne oraz Targi Staroci i Rękodzieła. Na miejscu będzie można podziwiać nowe oraz zabytkowe modele aut, a także pojazdy wojskowe. Gościć będą również salony samochodowe: Toyota Auto Park , Sieńko i syn Autoryzowany dealer Volkswagen i Audi, Biacomex dealer marki SsangYong. Pojawią się także wystawcy z antykami, meblami, porcelaną oraz wystawcy z rękodziełem, czyli lokalni twórcy, którzy wykonują biżuterię, obrazy i witraże.

Więcej informacji: Motoryzacja, targi vintage i gwiazda Masterchefa. To już w ten weekend!


TanzLaboratorium

W Galerii Arsenał elektrownia odbędzie się rozmowa z Tanzlaboratorium po performansie "Renifery mogą jednocześnie jeść i spać, a jeśli je zabijesz, staną się czasopismem "Murziłka". TanzLaboratorium to niezależny kolektyw badawczy z Kijowa, postrzegający sztukę jako proces życiowy, który realizuje się poprzez performatywność, rozumianej jako sposób aktywności artystycznej, który tematyzuje czas. TanzLaboratorium tworzą Larisa Vieniediktova, Mariana Matveichuk i Santana Preap. Wydarzenie towarzyszy wystawie "Patrzcie na tę chwilę – jak drga".

Więcej informacji: TanzLaboratorium

Daria Lickiewicz
24@bialystokonline.pl

1369 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39