Jagiellonia zremisowała z Górnikiem

2012.08.25 00:00
Jagiellonia Białystok zremisowała na własnym stadionie z Górnikiem Zabrze 1:1 (1:0). Obie drużyny kończyły to spotkanie w dziesiątkę. W 39. minucie z boiska wyleciał Krzysztof Mączyński. Z kolei w 84. minucie plac gry opuścić musiał Rafał Grzyb.
Fot: jagiellonia.net
Jagiellonia zremisowała na własnym stadionie

W 8. minucie na bramkę gości strzelał głową debiutujący w barwach Jagi Ugo Ukah. Nigeryjczyk nie trafił jednak w światło bramki. Chwilę później na bramkę Jagiellonii uderzał głową Bartosz Iwan. Golkiper gospodarzy był jednak na posterunku. W 12. minucie Ukach musiał opuścić boisk z powodu kontuzji. W jego miejsce na boisku pojawił się Rafał Grzyb. W 18. minucie Thiago Cionek "skasował" bardzo dobrze zapowiadającą się kontrę Górnika. Chwilę później Tomasz Kupisz wymienił podania z Norambueną. Następnie zagrał wzdłuż bramki, gdzie piłki nie sięgnął Dawid Plizga i padła ona łupem Łukasza Skorupskiego. W 29. minucie po dośrodkowaniu Kupisz na bramkę niecelnie główkował Grzyb.

W 37. minucie Górnik objął prowadzenie. Arkadiusz Milik płaskim uderzeniem z rzutu wolnego pokonał Skowrona. Od 39. minuty goście musieli sobie radzić w dziesięciu ponieważ Krzysztof Mączyński ostro sfaulował Tomasza Bandrowskiego. Zawodnik z Zabrza obejrzał za to czerwoną kartkę. W 44. minucie Noramubuena ładnie wyłożył piłkę dla Kupisza jednak ten nie trafił w futbolówkę. Chwilę później Kupisz znów w dogodnej sytuacji nie trafił czysto w piłkę.

Jagiellonia wyrównała w 58. minucie. Norambuna dośrodkował piłkę w pole karne, skąd wybili ją obrońcy. Do futbolówki dopadł Grzyb i oddał strzał. Maciej Makuszewski zmienił jeszcze tor lotu piłki, która ugrzęzła w bramce Górnika. W 66. minucie z dystansu nad bramką uderzył Bandrowski. Chwilę później szczęścia próbował Makuszewski ale nie trafił w światło bramki. W 71. minucie po składnej akcji Jagi strzelał ponownie Makuszewski. Tym razem Skorupski przeniósł piłkę nad poprzeczką. W 84. minucie siły na boisku zostały wyrównane ponieważ Rafał Grzyb obejrzał drugą żółtą kartkę w tym meczu i musiał opuścić plac gry. Obie drużyny nie stworzyły więcej dogodnych sytuacji i mecz zakończył się remisem.

Jagiellonia Białystok - Górnik Zabrze 1:1 (0:1). Bramki: Maciej Makuszewski 58 - Arkadiusz Milik 37

Jagiellonia: 30. Łukasz Skowron - 17. Alexis Norambuena, 19. Ugochukwu Ukah (15, 22. Rafał Grzyb), 15. Thiago Cionek, 16. Luka Pejović - 8. Tomasz Kupisz (80, 28. Paweł Tarnowski), 5. Tomasz Bandrowski (73, 20. Maciej Gajos), 4. Michał Pazdan, 10. Nika Dzalamidze, 7. Maciej Makuszewski - 6. Dawid Plizga.

Górnik: 28. Łukasz Skorupski - 24. Michael Bemben, 26. Adam Danch, 5. Ołeksandr Szeweluchin, 22. Seweryn Gancarczyk - 10. Konrad Nowak (70, 8. Przemysław Oziębała), 19. Mariusz Przybylski, 29. Krzysztof Mączyński, 38. Bartosz Iwan (82, 3. Antoni Łukasiewicz), 14. Préjuce Nakoulma (86, 7. Maciej Bębenek) - 99. Arkadiusz Milik.

Żółte kartki: Ukah, Pazdan, Grzyb (Jagiellonia), Iwan (Górnik).

Czerwone kartki: Rafał Grzyb (Jagiellonia, 84. minuta, za drugą żółtą), Krzysztof Mączyński (Górnik, 39. minuta, za brutalny faul).

Sędziował: Marcin Borski (Warszawa).

Widzów: 4353.