Nadchodzi weekend pełen wrażeń! Zobacz co będzie się działo w Białymstoku i regionie

2024.04.05 07:31
W ten weekend (5-7 kwietnia) Białystok stanie się areną wielu różnych wydarzeń artystycznych. W harmonogramie m.in. Koncert Dyplomantów UMFC Filii w Białymstoku, wernisaż wystawy "Infinity – bez granic", prezentacja monodramu z udziałem Wojciecha Wysockiego,"Nowe Show jak z Bajki" Cyrku Korona i wiele więcej.
Nadchodzi weekend pełen wrażeń! Zobacz co będzie się działo w Białymstoku i regionie
Fot: Materiały organizatorów

PIĄTEK, 5 kwietnia

Osiecka/Grechuta - ważne piosenki

W Nie Teatrze odbędzie się koncert Osiecka/Grechuta - ważne piosenki. Na scenie wystąpu Tomasz Steńczyk, który zaprezentuje twórczość dwóch ikon polskiej sceny muzycznej - Marka Grechuty i Agnieszki Osieckiej. Wybrzmi "Niepewność", "Piosenka o okularnikach", "Korowód", "Niech żyje bal", "Dni których nie znamy" i wiele innych, znanych utworów.

Więcej informacji: Twórczość dwóch legend polskiej muzyki na jednej scenie


Koncert Dyplomantów UMFC Filii w Białymstoku

W Operze i Filharmonii Podlaskiej odbędzie się Koncert Dyplomantów UMFC Filii w Białymstoku. Na scenie wystąpi czterech uczniów kończących w tym roku naukę, a dokładnie Justyna Jędrzejek-Tracka, Małgorzata Rogalska, Krzysztof Kuk i Marek Kunda. W swoim repertuarze zagrają kompozycje Camille’a Saint-Saёnsa, Henryka Wieniawskiego, Luigiego Gianelli oraz Artura Lipnera.

Więcej informacji: Nadchodzi kolejny koncert dyplomatów. Co w programie wieczoru?


Wernisaż wystawy "7 opowiadań"

W Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego w Białymstoku odbędzie się wernisaż wystawy "7 opowiadań". To ekspozycja zbiorowa artystów związanych z Katedrą Grafiki Wydziału Architektury Politechniki Białostockiej. To zbiór opowieści o artystach, ich tożsamości, inspiracjach i warsztacie twórczym.

Więcej informacji: Wystawa "7 opowiadań"


Wernisaż wystawy "Będę robił zdjęcia, jak domy burzą, jak bloki budują. Mikrohistoria Cezarego Maksimowicza z osiedla"

W Centrum im. Ludwika Zamenhofa w Białymstoku odbędzie się wernisaż wystawy "Będę robił zdjęcia, jak domy burzą, jak bloki budują. Mikrohistoria Cezarego Maksimowicza z osiedla". Ekspozycja inauguruje cykl "Galeria mikrohistorii", która przybliża nieistotne z pozoru historie, okazujące się często tymi najważniejszymi, opowiadającymi o naszym mieście, sąsiadach, a także o nas samych. Autorem ekspozycji jest Cezary Maksimowicz, który w latach 80. XX wieku prowadził dokumentację fotograficzną o swoim życiu, dzielnicy Białostoczek, jak i Białegostoku.

Więcej informacji: Wystawa "Będę robił zdjęcia, jak domy burzą, jak bloki budują. Mikrohistoria Cezarego Maksimowicza z osiedla"


SOBOTA, 6 kwietnia

Wernisaż wystawy "Infinity – bez granic"

W Operze i Filharmonii Podlaskiej odbędzie się wernisaż wystawy "Infinity – bez granic". Ekspozycja ukazuje obiekty szklanye rzeźbiarsko-malarskie autorstwa Agnieszki Olczak. To nie tylko spotkanie z jej twórczością artystyczną, ale również zaproszenie do odkrycia nieskończonych możliwości wyrazu i ekspresji. Wernisaż będzie połączony z happeningiem w wykonaniu pokazu tanecznego Wiktorii Jakoniuk i Natalii Gawryluk z towarzyszeniem gitarzysty Piotra Moszczewskiego.

Więcej informacji: Wystawa "Infinity – bez granic"


Monodram poetycki: "Życiorys" - Wojciech Wysocki

W Nie Teatrze zostanie zaprezentowany monodram poetycki "Życiorys" w wykonaniu Wojciecha Wysockiego. Monodram powstał na podstawie tekstów polskiego eseisty, poety i dramaturga Zbigniewa Herberta. Sztuka zostanie zaprezentowana z muzyką na żywo w kompozycjach Piotra Kajetana Matczuka. Na scenie wystąpi aktor Wojciech Wysocki.

Więcej informacji: Aktor znany z serialu "Ranczo" wystąpi w Białymstoku


"Nowe Show jak z Bajki" Cyrku Korona

Przy ul. Wrocławskiej w Białymstoku Cyrk Korona zaprezentuje "Nowe Show jak z Bajki". Na scenie będzie można zobaczyć artystów z różnych zakątków świata, którzy wystąpią w rolach nieustraszonych kaskaderów, akrobatów napowietrznych, żonglerów, gimnastyków oraz iluzjonistów. Dla najmłodszych widzów przygotowano również spotkanie z ulubionymi postaciami z bajek. Na scenie wystąpi również mistrz śmiechu, clown Carlin Chico. "Nowe Show jak z Bajki" Cyrku Korona będzie prezentowane również w niedzielę (7 kwietnia).

Więcej informacji: W Białymstoku wystąpi Cyrk Korona. Zapowiada się show jakiego jeszcze nie było


Wernisaż wystawy "Sposoby widzenia: Znikanie"

W Białostockim Ośrodku Kultury odbędzie się wernisaż wystawy "Sposoby widzenia: Znikanie", czyli wystawę pokonkursową 13. edycji Konkursu Fotograficznego Ogólnopolskiego Przeglądu Fotografii Współczesnej. Hasłem konkursu było tytułowe "Zanikanie", jako myśl przewodnia zgłoszonych prac.

Więcej informacji: Wystawa "Sposoby widzenia: Znikanie"


Podlaska Scena Folkloru

W Domu Kultury w Łapach odbędą się przesłuchania zespołów pieśni i tańca do Podlaskiej Sceny Folkloru. To okazja dla przedstawicieli ruchu folklorystycznego z województwa podlaskiego oraz grup z innych regionów, które w swoim repertuarze eksplorują bogactwo folkloru Podlasia, Suwalszczyzny, Kurpi Zielonych, Pogranicza Wschodniego oraz tradycje drobnej szlachty podlasko-mazowieckiej. Oprócz przesłuchań, w programie zaplanowany jest także koncert, na którym wystąpi Zespół Pieśni i Tańca "Kurpie Zielone".

Więcej informacji: Podlaska Scena Folkloru


NIEDZIELA, 7 kwietnia

Babski Kabaret, czyli OLD SPICE GIRLS - Krakowska/ Stanisławska/ Wrzesińska

W Nie Teatrze zostanie zaprezentowany Babski Kabaret, czyli "Old Spice Girls". Wystąpią: Emilia Krakowska, Barbara Wrzesińska oraz Lidia Stanisławska. Spektakl kabaretowy "Old Spice Girls" to prawdziwy hit sceny Nie Teatru. To kabaret z kobietami, dla kobiet i o kobietach, w którego programie nie zabraknie zabawnych monologów, dowcipów, piosenek i improwizacji.

Więcej informacji: Babski wieczór w kobiecym gronie? W Białymstoku ponownie wystąpią Old Spice Girls


Premiera spektaklu "Piosenki lekkich obyczajów"

W Zmianie Klimatu odbędzie się premiera spektaklu "Piosenki lekkich obyczajów". To szuka powstała w reżyserii Joanny Drozdy, w której na scenie wystąpią dziesięć młodych aktorów i aktorek, studentów IV roku kierunku aktorskiego na białostockiej Akademii Teatralnej. Zaprezentują publiczności repertuar kilkunastu piosenek, którym towarzyszyć będzie muzyka na żywo.

Więcej informacji: Uzależnienie, seksualność, tolerancja i śmierć. Nadchodzi premiera nowego spektaklu


Spektakl "Cudowna Terapia"

Na scenie Domu Kultury w Łapach zostanie zaprezentowany spektakl "Cudowna Terapia". To komedia teatralna, przedstawiająca życie małżeńskie i relacje między partnerami. Głównymi bohaterami są Państwo Dorek, którzu znajdują się w punkcie krytycznym swojego związku. Terapia małżeńska może być ostatnią szansę na uratowanie ich małżeństwa.

Więcej informacji: Czy terapia to klucz do uratowania związku? Na to pytanie odpowie "Cudowna Terapia"

Daria Lickiewicz
24@bialystokonline.pl

1053 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39