Czyszczenie kominów Białystok - MIKI Podnośniki

dodane dnia: 2017-06-06 przez: MIKI Ireneusz Fiedoruk
Termin promocji: 2017-06-06 - 2037-06-06
Czy wiesz, że czyszczenie kominów to obowiązek narzucony i uregulowany prawnie? W nieczyszczonym kominie gromadzi się sadza, która może ulec zapaleniu, co prowadzić może do rozsadzenia komina. Niedrożna instalacja może spowodować wydzielanie śmiercionośnego tlenku węgla. Warto zadbać zatem o własne życie bezpieczeństwo i przestrzegać prawa. W MIKI poradzimy sobie z każdym kominem.

Czyszczenie kominów – co wchodzi w zakres usługi?

Nasza usługa kominiarska składa się z następujących działań:
- wyczyszczenie – w zależności od rodzaju komina używamy różnych narzędzi: kominy z kwasoodpornej stali czyścimy gumowymi kulami i szczotkami z tworzywa sztucznego, inne – stalowymi kulami i drucianymi szczotkami,
- wybranie sadzy – co zapewnia drożność komina,
- kontrola techniczna szczelności przewodów kominowych.
Więcej o czyszczeniu kominów pod adresem https://mikipodnosniki.pl/czyszczenie-i-mycie/czyszczenie-kominow/

Po wyczyszczeniu komina sporządzamy protokół kontrolny – pisemne potwierdzenie dokonania kontroli. Dokument ten jest niezwykle ważny w przypadku pożaru, gdyż bez niego ubezpieczalnia może zakwestionować wypłatę ubezpieczenia.

Kontrola i czyszczenie kominów – jak często i kto może to zrobić?

Prawo budowlane wskazuje, że przewody instalacji dymowej, wentylacyjnej oraz spalinowej muszą być skontrolowane raz w roku. Natomiast rozporządzenie ministerskie z 2010 roku reguluje częstotliwość czyszczenia kominów oraz reszty instalacji wentylacyjnej, dymowej i spalinowej:
- 4 razy w roku dla domów ogrzewanych paliwem stałym (drewno, węgiel),
- 2 razy w roku dla domów ogrzewanych paliwem ciekłym (np. Gaz),
- rzadziej – dla budynków ogrzewanych przez elektrociepłownie i z kotłownią umiejscowioną poza budynkiem.

Kto może wykonać czynność czyszczenia komina? W domu jednorodzinnym jest to właściciel, w budynkach wielorodzinnych – czeladnicy oraz mistrzowie kominiarscy, a także osoby z właściwymi uprawnieniami budowlanymi.

Bądź przygotowany na sezon grzewczy

Długi sezon grzewczy w polskich warunkach klimatycznych obliguje do regularnego dbania o instalację wentylacyjną oraz czyszczenie kominów. MIKI Podnośniki w Białymstoku to firma, która pomoże Ci zadbać o te – ważne dla bezpieczeństwa i przestrzegania prawa – sprawy. Czekamy na Twój kontakt https://mikipodnosniki.pl/kontakt/

1271 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39