Naprawa rynien Białystok - MIKI Podnośniki

dodane dnia: 2017-06-06 przez: MIKI Ireneusz Fiedoruk
Termin promocji: 2017-06-06 - 2037-06-06
Zadaniem systemu rynien w Twoim domu jest ochrona budynku przed szkodliwym działaniem wód deszczowych. Rynny muszą być sprawne przez cały rok, a przegląd orynnowania, połączony z bieżącymi naprawami, powinien być przeprowadzany co najmniej dwa razy do roku: wczesną wiosną po ustąpieniu zimy oraz jesienią po opadnięciu liści.

Przegląd możesz wykonać samodzielnie, ale już naprawę, wymagającą użycia sprzętu do prac wysokościowych, zleć profesjonalnej filmie, wykorzystującej alpinistykę przemysłową – czyli nam.

Dlaczego należy dbać o stan rynien?

Okresowy przegląd i naprawa rynien pozwolą Ci na uchronienie elewacji przed negatywnym wpływem wody. Konsekwencje niesprawnego systemy rynnowego to między innymi:
- pękanie tynków,
- przenikanie wody do wewnątrz elewacji,
- podmakanie fundamentów,
- obniżenie estetyki wyglądu elewacji.

Wszelkie uszkodzenia, pęknięcia, nieszczelności, obluzowane mocowania należy naprawiać od razu, właśnie ze względu na szkodliwe oddziaływanie na elewację.

Jak wspomnieliśmy, przegląd i remont rynien najlepiej robić wiosną oraz jesienią.

Wiosną sprawdzamy, jak rynny i rury spustowe przetrwały zimę i czy są gotowe do wiosennych opadów. Należy też usunąć wszystkie zaległości – liście, gałęzie, błoto, aby zachować drożność rynien. Jesienią z kolei, po opadzie listowia, należy sprawdzić, czy liście nie doprowadziły do zatkania się rynien.
Więcej o naprawie rynien https://mikipodnosniki.pl/prace-budowlane/naprawa-rynien/

Udrożnienie i uszczelnienie rynien – 2 etapy działań

Do naprawy podchodzimy dwuetapowo. W pierwszej fazie udrażniamy rynny. Robimy to mechanicznie, korzystamy przy tym z myjek wysokociśnieniowych. Usuwamy z wnętrza zalegający osad.

Drugi etap działań to uszczelnienie rynien. Kiedy zlokalizujemy rozszczelnione elementy układu (głównie występujące na łączeniach elementów), to w zależności od materiału wykonania (metalowe, PVC), uszczelniamy rynny.

Bardzo często tradycyjne metody dostępu (drabina) nie spełniają swojej roli. Korzystamy wtedy z dostępu linowego lub z użyciem podnośników koszowych. Poradzimy sobie z orynnowaniem każdego, nawet najwyższego budynku.

Potrzebujesz naprawy rynien? Skontaktuj się z MIKI

Chcesz wykonać regularny przegląd lub potrzebujesz doraźnej naprawy systemu odprowadzania wody deszczowej? Zgłoś się do nas. Dosięgniemy każdego miejsca, a prace przeprowadzimy bezpiecznie, dokładnie i solidnie. Przygotuj swój dom na sezon zimowy lub letni i skorzystaj z naszej oferty – jak zrobiło to już wielu właścicieli domów z Białegostoku.

682 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39